WordPress Giriş Ekranında Dil Değiştirici Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

16 Nisan 2022 0 Yorum

WordPress giriş ekranında dil değiştiriciyi devre dışı bırakmak istiyor musunuz? WordPress admin giriş sayfasındaki website dil seçici bölümü nasıl kaldırılır? WordPress admin paneline girerken giriş sayfasının estetiğini de bozan site dili değiştirme kısmını kaldırmanın detaylarını yazımızdan okuyabilirsiniz.


Dil değiştiriciyi devre dışı bırakmak, varsayılan dilinizi web sitesine giriş sayfasındaki tek seçenek haline getirir, ancak son kullanıcılar dili profil ayarlarında iyileştirmeye devam edebilir.

Yazımızda WordPress giriş ekranında dil değiştirici düşüşünü nasıl devre dışı bırakacağınızı açıkça göstereceğiz.

Dil Değiştiriciyi Neden Devre Dışı Bırakmalısınız?

WordPress 5.9 versiyonuyla birlikte insanların siteye giriş yaparken yeni bir dil seçmelerini sağlayan yeni bir oturum açma imkanı başlatıldı.

Sitede birden fazla canlı dil varsa, bu olasılık ortaya çıkacaktır.

WordPress Giriş Ekranı


Bu, çok dilli web siteleri ve muhtemelen farklı bir dilde WordPress panosunu almak isteyebilecek çeşitli alıcılara sahip ekipler için çok iyi çalışacaktır.

Ancak, giriş sayfanızı çok basit tutmak istiyorsanız ve üyelerinizin gerçekten sık sık dil değiştirmesine gerek kalmayacaksa, o zaman bu kısmı ortadan kaldırmak dağınıklığı gidermeye yardımcı olabilir.

Uyarı: Dil seçici WordPress sitenizi çok dilli yapmaktadır, temel olarak WordPress oturum açma ve parola sıfırlama gibi bağlantı yazıları ve WordPress panosunu farklı dillere çevirmektedir.

WordPress internet sitenizde dil değiştiriciyi nasıl devre dışı bırakacağınızı açıkça gösterelim. Aşağıda bu işlemi hangi yollarla yapabileceğinizi ayrı ayrı anlatmaya çalıştık.


Eklenti ile WordPress Giriş Ekranında Dil Değiştiriciyi Devre Dışı Bırakın

WordPress giriş ekranında WordPress dil değiştiricisini kaldırmanın en kolay yolu, aşağıdaki seçenekleri kullanmaktır.

Dil Değiştiriciyi Kaldırma Eklentisi 

Yapmanız gereken tek şey eklentiyi kurmak ve etkinleştirmektir. Etkinleştirdikten sonra, WordPress giriş sayfasından dil değiştirici seçeneği kaldırılmış olacaktır. Yapılandırmanız gereken ek ayarlar yoktur.

WordPress oturum açma sayfasına gittiğinizde, dil değiştirici alternatifinden yoksun geleneksel oturum açma ekranını göreceksiniz.

WordPress Giriş Ekranı Dil Değiştirmesiz


Eklentisiz WordPress Giriş Dili Değiştiricisini Devre Dışı Bırakın

WordPress giriş sayfasından dil değiştiriciyi devre dışı bırakmanın başka bir yolu da WordPress ‘da kurulu temanıza ait functions.php dosyasını düzenlemek için açıp aşağıda verilen kodu boş uygun bir yere ekleyip kaydetmektir.

increase_filter( 'login_display screen_language_dropdown', '__return_false' )


Bu kod, WordPress giriş sayfanızdaki dil değiştiriciyi tamamen devre dışı bırakacaktır. WordPress web sitesinizin artık giriş sayfasına baktığınızda, dil değiştirme seçeneği ortadan kalkmış olacaktır.

WordPress giriş sayfanızı tekrar eski haline getirebilmeniz mümkündür. Aktif temanıza ait olan functions.php dosyasına eklediğiniz kodu yalnızca silip eski haline getirmeniz yeterli olacaktır.

Bu makalenin, WordPress giriş ekranında dil değiştiriciyi nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz.