2024 Trendyol Pazaryeri Kargo Ücretleri

1 Ocak 2024 0 Yorum

Trendyol kargo ücreti ne kadar? Trendyol ücretsiz kargo nedir? Trendyol pazaryeri kargo ücreti ne kadar? Trendyol desi kargo ücretleri ne kadar? Trendyol ücretsiz kargoda satıcıya ücret kesiyor mu? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda okuyabilirsiniz. Trendyol pazaryeri komisyon oranlarına buradan ulaşabilirsiniz.


Anlaşmalı Trendyol Kargo Ücretleri Nedir?

Trendyol kargo fiyatları anlaşmalı olduğu kargo firması ve paketin ağırlığa göre 14 TL ve 56 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Trendyol Hangi Kargo Firmaları ile Çalışıyor?

Trendyol kargo firması olarak Yurtiçi, MNG, Aras, PTT, UPS, Sürat Kargo, CEVA, Horoz Lojistik ve Borusan Lojistik ile çalışmaktadır.

Ayrıca Türkiye’nin belli bölgelerinde hizmet sunabilen kendi dağıtım platformumuz Trendyol Express ile ek kapasite sağlamaktadır.

Trendyol Kargo Kodu Nedir?

Trendyol her sipariş için çalıştığınız kargo firmasına ait kargo kodu oluşturmaktadır. Kargo kodunda müşterilerin adres bilgileri yer almaktadır. Kargo kodu işleme alındığında siparişinizin statüsü otomatik olarak güncellenir.

İptal edilen kod ile çıkış yapılamaz, kargo çıkışı yapılan kod iptal edilemez. Sipariş statülerinin sağlıklı şekilde akması için kodsuz çıkış sağlanmamalıdır.

Trendyol’da Kargo Ücretini Kim Öder?

Trendyol’da yapılan satışların gönderimine ait kargo ücreti satıcıya aittir. 50 TL altı siparişlerde ise Trendyol, satıcıları desteklemek adına kargo ücretinin bir kısmını karşılamaktadır.

Trendyol’un 60 TL Altı Siparişlerde Kargo Uygulaması Nedir?

İşte, Trendyol anlaşmalı kargo kullanan satıcılar için sipariş başına belirlenen KDV dahil fiyatlar;


Trendyol da 75 TL altındaki siparişlerde kargo ücretinin bir kısmını Trendyol, bir kısmını ise satıcı karşılamaktadır. 75 TL altındaki siparişlerde belli aralıklarda kargo ücreti değişmektedir. Şöyleki;

  • 0-29,99 TL arası siparişlerlerde HepsiJet 5,49 TL + KDV, diğer kargo firmaları 7,49 TL + KDV
  • 30-74,99 TL arası siparişlerde HepsiJet 12,99 TL + KDV, diğer kargo firmaları 14,99 TL + KDV

75 TL ve üzerindeki siparişlerde kargo ücreti Trendyol Anlaşmalı Kargo Fiyat Listesi (KDV Hariç) üzerindenden desi/kg üzerinden ücretlendirilir.

NOT: Satıcı anlaşmalı kargo modelinde gönderilen paketler, 1 Temmuz 2022 itibarıyla ”Barem Destek” uygulamasına dahil edilmeyecektir. Bu paketlerde kendi anlaşmalı fiyatlarınız üzerinden gönderim yapabilirsiniz..

Trendyol Kargo Ücretleri Nasıl Hesaplanır?

Trendyol’da kargo ücreti, siparişin desi ölçüsü ve ağırlığa göre hesaplanır. Paketin ağırlığı desiden fazla ise ağırlık ölçümü baz alınır.

Çoklu Sepet Uygulamasında Kargo Ücretleri Dahil midir?

Trendyol’un anlaşmalı kargo ücretleri çoklu sepet uygulamasında geçerli değildir. Çoklu sepet içerisinde ürünü bulunduğu takdirde kargo faturasına ayrıca eklenir.

Trendyol İadelerinde Kargo Durumu Nedir?

Trendyol’da iade edilen siparişlerin kargo ödemeleri, şirket tarafından satıcıya faturalandırılır. Müşteri tarafından yapılan iade ve siparişlerin kargo bedeli aynı faturada iletilir. Satıcı siparişini, kendi kargo anlaşması ile göndermiş olsa bile iade sürecindeki kargo bedelleri, Trendyol anlaşması üzerinden hesaplanarak faturalandırılır.

Trendyol Kargo Ücretleri

Aşağıda belirtilen tutarlar Trendyol anlaşmalı KDV dahil kargo fiyatlarıdır. Bu fiyatlar, yapılan satışların ardından satıcılara faturalandırılmaktadır. Trendyol’un anlaşmalı kargo fiyatlarının detayları için buradan tarafımıza ulaşabilirsiniz.


Trendyol Güncel Kargo Fiyatları

Kargo Fiyatlarını İndir