2021 Trendyol Pazaryeri Kargo Ücretleri

5 Eylül 2021 0 Yorum

Trendyol kargo ücreti ne kadar? Trendyol ücretsiz kargo nedir? Trendyol pazaryeri kargo ücreti ne kadar? Trendyol desi kargo ücretleri ne kadar? Trendyol ücretsiz kargoda satıcıya ücret kesiyor mu? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda okuyabilirsiniz. Trendyol pazaryeri komisyon oranlarına buradan ulaşabilirsiniz.


Anlaşmalı Trendyol Kargo Ücretleri Nedir?

Trendyol kargo fiyatları anlaşmalı olduğu kargo firması ve paketin ağırlığa göre 14 TL ve 56 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Trendyol Hangi Kargo Firmaları ile Çalışıyor?

Trendyol’un Yurtiçi, MNG, Aras, Sürat, UPS, PTT Kargo, Horoz Lojistik ve Ceva firmalarıyla anlaşmaları bulunmaktadır.

Trendyol’da Kargo Ücretini Kim Öder?

Trendyol’da yapılan satışların gönderimine ait kargo ücreti satıcıya aittir. 50 TL altı siparişlerde ise Trendyol, satıcıları desteklemek adına kargo ücretinin bir kısmını karşılamaktadır.

Trendyol’un 50 TL Altı Siparişlerde Kargo Uygulaması Nedir?

İşte, Trendyol anlaşmalı kargo kullanan satıcılar için sipariş başına belirlenen KDV dahil fiyatlar;


0-19,99 ₺ arası siparişlerinizde 2,99 ₺,
20-29,99 ₺ arası siparişlerinizde 4,48 ₺,
30-49,99 ₺ arası siparişlerinizde 8,26 ₺,
50 ₺ ve üzeri siparişler, desi bazlı mevcut anlaşma fiyatları üzerinden faturalandırma yapılmaktadır.

Trendyol Kargo Ücretleri Nasıl Hesaplanır?

Trendyol’da kargo ücreti, siparişin desi ölçüsü ve ağırlığa göre hesaplanır. Paketin ağırlığı desiden fazla ise ağırlık ölçümü baz alınır.

Çoklu Sepet Uygulamasında Kargo Ücretleri Dahil midir?

Trendyol’un anlaşmalı kargo ücretleri çoklu sepet uygulamasında geçerli değildir. Çoklu sepet içerisinde ürünü bulunduğu takdirde kargo faturasına ayrıca eklenir.

Trendyol İadelerinde Kargo Durumu Nedir?

Trendyol’da iade edilen siparişlerin kargo ödemeleri, şirket tarafından satıcıya faturalandırılır. Müşteri tarafından yapılan iade ve siparişlerin kargo bedeli aynı faturada iletilir. Satıcı siparişini, kendi kargo anlaşması ile göndermiş olsa bile iade sürecindeki kargo bedelleri, Trendyol anlaşması üzerinden hesaplanarak faturalandırılır.

Trendyol Kargo Ücretleri

Aşağıda belirtilen tutarlar Trendyol anlaşmalı KDV dahil kargo fiyatlarıdır. Bu fiyatlar, yapılan satışların ardından satıcılara faturalandırılmaktadır. Trendyol’un anlaşmalı kargo fiyatlarının detayları için buradan tarafımıza ulaşabilirsiniz.


Trendyol Güncel Kargo Fiyatları

Kargo Fiyatlarını İndir