2024 Hepsiburada Pazaryeri Satıcı Puanı Nasıl Hesaplanır?

1 Ocak 2024 0 Yorum

Hepsiburada satıcı puanı nasıl hesaplanır? Hepsiburada mağaza puanı nasıl hesaplanır? Hepsiburada mağaza ve satıcı puanı neden düşer? Hepsiburada mağaza ve satıcı puanım ne zaman görünmeye başlar? Hepsiburada mağaza ve satıcı puanını yükseltmek için neler yapmak gerekir? Hepsiburada mağaza ve satıcı puanları nasıl değerlendiriliyor?


Hepsiburada platformundan alışveriş yapanlar ve burada mağaza açıp satış yapanlar için en önemli kriterlerden birisi de satıcı puanıdır. Öyle ki yapılan araştırmalara göre aynı ürünü satan satıcılar arasında ürün fiyatı ve satıcı puanının başı çeken tercih sebepleri olduğu görülmüştür.

Hepsiburada Satıcı Puanı Nasıl Hesaplanır?

Satıcı puanı, sipariş sonrası yapılan müşteri değerlendirmeleri, satıcının ürünü tedarik edebilme oranı, kargoya zamanında teslim edebilmesi ve siparişi hatasız bir şekilde müşteriye göndermesi baz alınarak oluşturulur.

Satıcı puanı son 6 ay içerisinde en az 10 ürün satmış satıcılar için hesaplanır. Son 6 ayda belirlenen adette ürün satışı gerçekleşmediğinde puan hesaplaması yapılmaz. Komisyon oranları ve kargo kaynaklı gecikmeler, hesaplamanın dışında kalan konulardır.


Hepsiburada satıcı puanı, ürünlerdeki satıcı sıralamasını belirleyen kriterler arasındadır.

Peki, Hepsiburada satıcı puanını neler etkiler? Zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi için kullanılan puanlar mağaza skorunuzu belirler. Bunun yanında, kpmisyon ve satış performansı gibi veriler hesaplamanın dışında kalan konulardır.